SoBiAD Bülten
Ocak 2012 | Sayı # 19

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği İki Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni

Prof. Aktan Hindistan'da..
 

SOBİAD Yönetim Kurulu Başkanı sayın Prof.Dr. Coşkun Can Aktan 01-12 Ocak 2012 tarihlerinde Hindistan'da muhtelif üniversiteler ve kurumlara ziyarette bulundu. Aktan, 5 Ocak 2012 tarihinde Delhi School of Professional Studies and Research tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Seminer'e katılarak Yolsuzlukla Mücadele Stratejileri konusunda bir konuşma yaptı. Aktan'ın konuşması ilgi ve takdir ile izlendi.  Prof. Aktan ayrıca 4 Ocak 2012 tarihinde Delhi School of Economics öğrencilerine yönelik "Piyasa Neden Devletten Daha Etkin?"konulu bir konferans verdi.

 

Prof. Aktan, Delhi School of Professional Studies and Research adlı kuruluşta "adjunct professor" ünvanı kısmi statüde görev yapacak... Aktan, yılda bir kez kısa süreli eğitim ve seminerlere katılacak...

Prof. Aktan'a  5 Ocak 2012 tarihinde Delhi School of Professional Studies and Research tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Seminer'de sunulan sertifika... Aktan, seminerde  Yolsuzlukla Mücadele Stratejileri konusunda bir konuşma yaptı.

 

 

 

 


Kamusal Yaşamda Mükemmeliyet Toplantıları Devam Ediyor...

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (SoBiAD), İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi , İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi ile müştereken düzenlenen “Kamusal Yaşamda Mükemmeliyet”  toplantıları devam ediyor. 19 Aralık 2012 tarihinde Etkin Denetim konulu toplantıya aşağıdaki konuşmacılar katılarak kamu yönetiminde denetimin önemi ve etkinliği üzerine durdular.

Kenan Keskinoğlu, Kal-Der İzmir Şubesi, Genel Sekreteri

Mahmut Akyiğit, İzmir Valiliği Planlama Müdürlüğü

Abdullah Tekbaş, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Önceki Kamusal Yaşamda Mükemmeliyet toplantılarında Performans Esaslı Bütçeleme ve İyi Yönetim konuları ele alınmıştı.

Sayın Vali Yardımcısının açılış konuşması...

Doç.Dr. Ahmet Özen Performans Esaslı Bütçe konusunda sunumunu yapıyor..

Prof.Dr.Fevzi Devrim'in başkanlığını yaptığı İyi Yönetim Konulu Panel ilgi ile izlendi...


 © 2008-2012 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org