SoBiAD Bülten
Temmuz 2012 | Sayı # 22

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği İki Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni

EconLit

 

SoBiAD Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği, eDERGİ ARŞİVİ içinde yayınlanan üç uluslararası dergimiz dünyanın ekonomi, işletme ve yönetim bilimleri alanında en saygın indeksleme servislerinden biri olan EconLit kapsamında yeralıyor.

EconLit Hakkında...

EconLit with Full Text, EconLit’te bulunan kayıtların tümünü ve hiçbir sınırlama olmadan American Economic Association dergilerinin de içlerinde yer aldığı yaklaşık 550’nin üzerinde dergiyi tam metin olarak içermektedir (American Economic Review, Journal of Economic Literature ve Journal of Economic Perspectives). Bu veri tabanı aynı zamanda ekonomi ve finans alanlarında İngilizce olmayan pek çok tam metin seriyi de içermektedir. Tüm tam metin dergilerde cilt ve sayı taraması yapılabilmektedir. 1968’li yıllara kadar geri giden bu veri tabanı ekonomik literatür konusunda dünyanın en güvenilir araştırma aracıdır.

American Economic Association tarafından hazırlanan veritabanı, 1969'dan günümüze Journal of Economic Literature, Index of Economic Articles ve Abstracts of Working Paper in Economics içerisinde yer alan bilimsel çalışmaları içerir. Ekonomik teori, para teorileri, kamu finansmanı, uluslararası ekonomi, ülke raporları, bankacılık, finans politikaları, sermaye piyasaları, ekonometri, ekonomik göstergeler, çalışma ekonomisi ve hukuku, nüfus, kent ekonomisi, tarım ekonomisi, endüstri ve teknoloji konularında yayın yapan 400’den fazla tam metin dergiyi, 450'den fazla dergideki çalışmaların konu özetlerini, kitapların içindekiler sayfalarını ve tezler hakkındaki bilgileri kullanıma sunar. 785.000'den fazla kaydın yer aldığı EconLit veri tabanına, her yıl 27.000'den fazla yeni kayıt eklenir.

EconLit with Full Text veritabanı, American Economic Association tarafından yayınlanan American Economic Review, Journal of Economic Literature, Journal of Economic Perspectives dergilerini ise ilk yayın tarihlerinden günümüze “ambargosuz tam metin” olarak kullanıma sunmaktadır.

Kaynak:

http://library.cu.edu.tr/veritabani2.asp?id=278

http://www.ebscohost.com/

Sosyal Bilimler eDergi Arşivi...

 SoBiAD Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği, eDERGİ ARŞİVİ sosyal bilimler, daha özelde ekonomi bilimleri, yönetim bilimleri, siyaset bilimi, hukuk, sosyoloji, felsefe, etik alanlarında bilimsel ve özgün araştırmalara yer veren açık-erişimli dergilerden oluşmaktadır.


SoBiAD eDergileri Econlit Kapsamında...
 
 


 © 2008-2012 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org